Ana içeriğe atla

Nitelikli

Aşkın şarjı var mıdır?

Çok güzel olmaz mıydı? Düşünsenize aşkınız gücü azaldığında hemen koşarak şarja takıyorsunuz ve hoopp yine ilk gün ki heyecanla devam edebiliyorsunuz. Gerçek dünyada bunu yapabilmeyi çok isterdim. Biliyorum ilişkiler böyle bir dinamikle yürümüyor, evet arkadaşlar farkındayım. Merak etmeyin... Sadece bence güzel olurdu. Çünkü gerçekten sevdiğiniz ve birlikte olmaktan mutlu olduğunuz biri var hayatınızda ve ona göre gücünüz azalmış ya da sevmenize rağmen sizin gücünüzün azaldığını hissediyorsunuz. Bunu hemen düzeltme fırsatını istemez miydiniz?   Ben çok isterdim... Belki şarja takma gibi tek bir aksiyon ile işleri yoluna sokamayabiliriz ama her iki tarafta isterse bir yol bulunabilir. Onca vakit ve yaşanmışlıktan sonra hepsini sadece batarya zayıfladı diye çöpe atmak benim kendi adıma yapmayı tercih etmeyeceğim bir şey. Ama tabii karşınızda sizi gerçekten istemeyen biri varsa zaten onca yaşadığınız şey de sadece sizin yaşadıklarınızdan ibarettir. Birlikte yaşadık diye düşündüğünüz her a

Gözlerde bulut


Bir aşk istiyoruz bu doğru... Ama hazır olduğunuza inandığınız şeyin bir fantezi mi yoksa gerçekten bir insan mı olduğunu ayırt etmelisiniz. Hayatınıza aşk er ya da geç girer . O veya bu şekilde var olur; ama inanın gelecek olan birey kendi geçmiş hikayesi, çizikleri,bereleri ve yaşam tarzı ile sizin hayatınıza dahil olacaktır.

Bunlarla kendi dengenizi bulmaya ve bazen ileri bazen de geri giderek aynı yolda yürümeye hazır mısınız? Yoksa kafanızın içinde oluşturduğunuz, gözlerinizin bulutlarla kaplandığı fantezi bir ilişkiye mi gönlünüzü vermeye niyetlisiniz? Bunun en başında kesinleşmesi hem sizin hem de karşınızdaki insan için çok önemli bence. 

Belki size her daim aynı seviyede bir enerji veremeyebilir, sürekli bir midede kelebekler durumu olmayabilir ama bu insan sizin yanınızda olmalıdır. Kendisiyle birlikte getirdiği iyisiyle kötüsüyle tüm yaralarına, acılarına, mutluluklarına, huzuruna, sevgisine, neşesine, iniş çıkışlarına rağmen sizin yanınızda olmalıdır. Yanınızda olduğunu hissettirmeyi bilmeyen, sizin onun için kıymetinizi anlatamayan veya göstermeyen insanı yanınızda tutmayın. İlişkide bu seviyeye ulaşmamış insan size zarar verir.

Çok fazla insan; ilişkilerinde kendi zihnindeki fanteziye kapılarak karşısına gelen insanın gerçek halini görünce büyünün bozulduğunu söyleyerek hayal kırıklığına uğruyor. Duyulan heyecan yerini bazen monotonluğa bırakabilir; ki bu gayet normaldir. Bunların gelip geçici olduğunun bilincinde olup; gerçekteki hislerinize tutunmayı başarabilmek gerekiyor. Asıl büyü ilk heyecanın kaybolmaya başladığı zamanlarda da o insanı yine yeniden seçmeyi istemede yatıyor halbuki. Onun da size bakınca heyecanlanması, her gün sesinizi duymak için araması, mümkün olan zamanını sizinle geçirmeyi istemesi, bundan zevk alması, uzaktayken  aklımdasın hissiyatını vermesi, vermeyi istemesi, özlemesi, iyisiyle kötüsüyle duygularını sizinle paylaşmasıdır önemli olan. Her anı paylaşmaktır...

Tabii size gelmek istemeyen, bahane bulan, hayatınızda kalmak istemeyen, çaba sarfetmeyen, görünür olmak istemeyen insanlar için de ısrarcı olmamak gerekiyor. Bu da ayrı bir konu. Çünkü sizinle olmak isteyen insanlar bir çaresini, bir yolunu illa bulur  ve gelir. Siz sadece emeğinizi, sevginizi, saygınızı yeteri kadar gösterip göstermediğinize emin olun. Bunları yapın ve geri çekilin. Sizinle olmak istiyorsa zaten gelir. 
"Çaba göster, sınırını çiz ve geri çekil" bunu bir yerde okumuştum. Bence çok doğru.  Oluyorsa ne ala, olmuyorsa zaten aynı yolda hiç yürümemişsiniz demektir.

Gerçekleri görüp yaşamaya hazır mısınız?


 

Yorumlar

Popüler Yayınlar