Ana içeriğe atla

Nitelikli

Aşkın şarjı var mıdır?

Çok güzel olmaz mıydı? Düşünsenize aşkınız gücü azaldığında hemen koşarak şarja takıyorsunuz ve hoopp yine ilk gün ki heyecanla devam edebiliyorsunuz. Gerçek dünyada bunu yapabilmeyi çok isterdim. Biliyorum ilişkiler böyle bir dinamikle yürümüyor, evet arkadaşlar farkındayım. Merak etmeyin... Sadece bence güzel olurdu. Çünkü gerçekten sevdiğiniz ve birlikte olmaktan mutlu olduğunuz biri var hayatınızda ve ona göre gücünüz azalmış ya da sevmenize rağmen sizin gücünüzün azaldığını hissediyorsunuz. Bunu hemen düzeltme fırsatını istemez miydiniz?   Ben çok isterdim... Belki şarja takma gibi tek bir aksiyon ile işleri yoluna sokamayabiliriz ama her iki tarafta isterse bir yol bulunabilir. Onca vakit ve yaşanmışlıktan sonra hepsini sadece batarya zayıfladı diye çöpe atmak benim kendi adıma yapmayı tercih etmeyeceğim bir şey. Ama tabii karşınızda sizi gerçekten istemeyen biri varsa zaten onca yaşadığınız şey de sadece sizin yaşadıklarınızdan ibarettir. Birlikte yaşadık diye düşündüğünüz her a

Dökülen kanatlar

Her hayalkırıklığında kanadınızdan bir tüy süzülür yere doğru... Her yaşadığınız mutsuzlukta, üzüntüde kanadınız biraz daha bükülür. Kendi başınıza uçmanın dışında ; hayata karşı size ve sevdiğinize siper olan kanatlarınız her seferinde biraz daha zayıflar. 

Dökülen tüyleriniz arttıkça siz daha da güçsüzleşirsiniz. Beraber uçmak için hayaller kurduklarınızdır halbuki sizin kanatlarınızı zayıflatan. Ne acıdır değil mi? Siz değil miydiniz o kanatları kocaman açarak sevdiğinizi yağmurdan çamurdan koruyan?  Siz değil miydiniz gölgesinde dinlensin diye kanatlarınızı hep havada tutan? Sonuç ne oldu peki? 

Yitip giden gücünüzün, çabanızın yerine gelen bir şey var mı ki? Yoksa siz sadece kaybettiklerinizle kalırken, sizi umursamadan kırıp geçen insanlar hayatlarına hiçbir şey olmamış gibi devam mı ediyor? Gücünüzü değecek insanlar için harcayın. Ne olur bunu yapmaya gayret edin. 

Kanatlarınızı güçlendiren, daha kuvvetli kanat çırpmanızı sağlayacak ve hatta sizinle beraber kanat çırpmak için çaba sarfeden insanlara denk gelmeniz dileğiyle....

 

Yorumlar

Popüler Yayınlar