Ana içeriğe atla

Nitelikli

Aşkın şarjı var mıdır?

Çok güzel olmaz mıydı? Düşünsenize aşkınız gücü azaldığında hemen koşarak şarja takıyorsunuz ve hoopp yine ilk gün ki heyecanla devam edebiliyorsunuz. Gerçek dünyada bunu yapabilmeyi çok isterdim. Biliyorum ilişkiler böyle bir dinamikle yürümüyor, evet arkadaşlar farkındayım. Merak etmeyin... Sadece bence güzel olurdu. Çünkü gerçekten sevdiğiniz ve birlikte olmaktan mutlu olduğunuz biri var hayatınızda ve ona göre gücünüz azalmış ya da sevmenize rağmen sizin gücünüzün azaldığını hissediyorsunuz. Bunu hemen düzeltme fırsatını istemez miydiniz?   Ben çok isterdim... Belki şarja takma gibi tek bir aksiyon ile işleri yoluna sokamayabiliriz ama her iki tarafta isterse bir yol bulunabilir. Onca vakit ve yaşanmışlıktan sonra hepsini sadece batarya zayıfladı diye çöpe atmak benim kendi adıma yapmayı tercih etmeyeceğim bir şey. Ama tabii karşınızda sizi gerçekten istemeyen biri varsa zaten onca yaşadığınız şey de sadece sizin yaşadıklarınızdan ibarettir. Birlikte yaşadık diye düşündüğünüz her a

Isıtan yüz


Bazen siz olursunuz birinin yüzünü güldüren, içini ısıtan yüz ; bazen de başkasının yüzü sizin için içinizi sımsıkı saran bir his olur. 

Bu his herkese nasip olur mu bilmem ama olursa kıymet bilenseniz olsun, incitmeyecekseniz, zarar verip yok etmeyecekseniz, günün sonunda yok sayıp değerini düşürmeyecekseniz olsun. 

Önemini anlayan insanlar için o kadar vazgeçilmezdir ki... Yüzüne baktığınızda istemsizce gülümseme belirir sizde, tutamazsınız kendinizi... Sımsıcak bir his. 

Yazmakla ne kadar geçirebilirim bu hissi size bilemiyorum. Ben yaşamıştım. Umarım tekrar yaşayabilirim. Ve umarım yaşamayan ama cidden kıymetini bilecek olanlara da en kısa zamanda nasip olur...

Yüzümüzde istemsizce kocaman bir gülümseme yaratan insanlarla karşılaşmak dileğiyle... 

Yorumlar

Popüler Yayınlar