Ana içeriğe atla

Nitelikli

Aşkın şarjı var mıdır?

Çok güzel olmaz mıydı? Düşünsenize aşkınız gücü azaldığında hemen koşarak şarja takıyorsunuz ve hoopp yine ilk gün ki heyecanla devam edebiliyorsunuz. Gerçek dünyada bunu yapabilmeyi çok isterdim. Biliyorum ilişkiler böyle bir dinamikle yürümüyor, evet arkadaşlar farkındayım. Merak etmeyin... Sadece bence güzel olurdu. Çünkü gerçekten sevdiğiniz ve birlikte olmaktan mutlu olduğunuz biri var hayatınızda ve ona göre gücünüz azalmış ya da sevmenize rağmen sizin gücünüzün azaldığını hissediyorsunuz. Bunu hemen düzeltme fırsatını istemez miydiniz?   Ben çok isterdim... Belki şarja takma gibi tek bir aksiyon ile işleri yoluna sokamayabiliriz ama her iki tarafta isterse bir yol bulunabilir. Onca vakit ve yaşanmışlıktan sonra hepsini sadece batarya zayıfladı diye çöpe atmak benim kendi adıma yapmayı tercih etmeyeceğim bir şey. Ama tabii karşınızda sizi gerçekten istemeyen biri varsa zaten onca yaşadığınız şey de sadece sizin yaşadıklarınızdan ibarettir. Birlikte yaşadık diye düşündüğünüz her a

RapunzelPencereden dışarı baktığınızda ne görürsünüz? Dışardaki yaşamın telaşını mı yoksa içinizde dalgalanan olayları mı? Neyi görmeği tercih edersiniz sanırım daha doğru bir soru olacak. Dışarı bakarken içindeki girdabı görmek... Baktığınızda gördüğünüz tablo keşke pembe mutluluklar barındırsa içinde değil mi? 

Dalgalı bir deniz misali içinizde oluşan girdaplar sizin içinizi bulandırmaya, kafanızın içinde düşünce bulutlarından dumanlı bir görünüm oluşturmaya başlar. Siz dalgalarınıza bakıp onların arasında boğulmamaya çalışırken kafanızdaki bulutları da dağıtmaya uğraşırsınız. O dalgalar durulur mu? Hafifler mi?Ya da daha da büyüyüp sizi yutar mı? Düşüncelerinizin, hislerinizin arasında boğulmamak için verdiğiniz savaştan nasıl sonuç alırsınız bilemiyorum.

Tek bildiğim şey içinizdeki dalgalar biraz olsun dinginleşmeden huzura kavuşmanızın imkansız olduğudur. Huzurla nefes almanız, kafanız rahat bir şekilde hayatınıza devam edebilmeniz için tek çareniz bu dalgaları en azından yavaşlatmanızdır. Keşke rapunzel gibi istediklerimizi yanımıza alabilmek için baktığımız pencereden saçlarımızı uzatabilsek ve sadece ama sadece mutluluk, huzur, aşk, sevgi ve güven gibi güzel duyguları hayatlarımıza çekebilsek. Ne güzel olurdu değil mi?

Umarım bunu başarabilen şanslı kişilerden olursunuz... 

Yorumlar

Popüler Yayınlar