Ana içeriğe atla

Nitelikli

Aşkın şarjı var mıdır?

Çok güzel olmaz mıydı? Düşünsenize aşkınız gücü azaldığında hemen koşarak şarja takıyorsunuz ve hoopp yine ilk gün ki heyecanla devam edebiliyorsunuz. Gerçek dünyada bunu yapabilmeyi çok isterdim. Biliyorum ilişkiler böyle bir dinamikle yürümüyor, evet arkadaşlar farkındayım. Merak etmeyin... Sadece bence güzel olurdu. Çünkü gerçekten sevdiğiniz ve birlikte olmaktan mutlu olduğunuz biri var hayatınızda ve ona göre gücünüz azalmış ya da sevmenize rağmen sizin gücünüzün azaldığını hissediyorsunuz. Bunu hemen düzeltme fırsatını istemez miydiniz?   Ben çok isterdim... Belki şarja takma gibi tek bir aksiyon ile işleri yoluna sokamayabiliriz ama her iki tarafta isterse bir yol bulunabilir. Onca vakit ve yaşanmışlıktan sonra hepsini sadece batarya zayıfladı diye çöpe atmak benim kendi adıma yapmayı tercih etmeyeceğim bir şey. Ama tabii karşınızda sizi gerçekten istemeyen biri varsa zaten onca yaşadığınız şey de sadece sizin yaşadıklarınızdan ibarettir. Birlikte yaşadık diye düşündüğünüz her a

Derdine yanmalar...Siz derdinize yanarken, karşı tarafın umursamaz bir şekilde hayatına kaldığı yerden sanki dünyalar benim havasında devam etmesi sizde ne gibi bir his uyandırır?

Genel olarak belirtilen hisler; öfke, sinir, mutsuzluk, nefret gibi duygular oluyor. Haklı olarak siz üzülürken karşı tarafın bu tavrına sevinemezsiniz zaten, bunda bir gariplik yok. Yalnız olay şurada değişiyor. Siz duygunuzu yaşayın tabii ama hayatınızın odak noktası haline getirmeyin. Demesi çok kolay farkındayım. Gel yaşa gör, ondan sonra konuş diyenleriniz olacaktır, eminim. Yaşadım gördüm arkadaşlar, hemde birden fazla... Zamanında kendimi çok üzdüğümde oldu, olmayacak kişiler için zamanımı çöpe attığımda oldu... Yapılıyor bunlar, bazı insanlar özellikle benim gibi olanlar size sesleniyorum. Her kim ne derse desin illa yaşayıp, deneyimleyip anlayan kesim biraz daha zorlanıyor bu konuda ama yapacak bir şey yok. Yaşanacak yaşanıyor ve sonunda dersler alınıp, cebe atılıyor. 

Önemli olan nokta sizin sınır çizebilmeniz. Çünkü bilemezsiniz belki şuan üzüldüğünüz, perişan olduğunuz konu her ne ise her kim ise belki sizi kendinden kurtarıyordur değil mi? O yüzden üzüntünüzü yaşayın ama kendinizi o konu ne ise onunla kıyaslamayın. Herkes kendine yakışanı, kendine ait olanı gösterir davranış olarak. Sizde üzüntünüzü göğüsleyin, sindirin ve hayatınıza bir dersi daha aldım cebime koydum düşüncesiyle devam edin. Edin , edebildin ki bu tip davranışlar ile karşısındakini üzen insanlar da kendilerinin aslında gerçek değerinin bir hiç olduğunu zamanla anlayabilsin. Doğal habitatlarında sadece yok olmaya mahkum olduklarını görebilsinler.

Siz siz olun kendinizi hiç bir şey, hiç bir konu ve hiç kimse için yakmayın. 
Onlar yansın dertlerine sizi kaybettikleri için 😋
 

Yorumlar

Popüler Yayınlar