Ana içeriğe atla

Nitelikli

Aşkın şarjı var mıdır?

Çok güzel olmaz mıydı? Düşünsenize aşkınız gücü azaldığında hemen koşarak şarja takıyorsunuz ve hoopp yine ilk gün ki heyecanla devam edebiliyorsunuz. Gerçek dünyada bunu yapabilmeyi çok isterdim. Biliyorum ilişkiler böyle bir dinamikle yürümüyor, evet arkadaşlar farkındayım. Merak etmeyin... Sadece bence güzel olurdu. Çünkü gerçekten sevdiğiniz ve birlikte olmaktan mutlu olduğunuz biri var hayatınızda ve ona göre gücünüz azalmış ya da sevmenize rağmen sizin gücünüzün azaldığını hissediyorsunuz. Bunu hemen düzeltme fırsatını istemez miydiniz?   Ben çok isterdim... Belki şarja takma gibi tek bir aksiyon ile işleri yoluna sokamayabiliriz ama her iki tarafta isterse bir yol bulunabilir. Onca vakit ve yaşanmışlıktan sonra hepsini sadece batarya zayıfladı diye çöpe atmak benim kendi adıma yapmayı tercih etmeyeceğim bir şey. Ama tabii karşınızda sizi gerçekten istemeyen biri varsa zaten onca yaşadığınız şey de sadece sizin yaşadıklarınızdan ibarettir. Birlikte yaşadık diye düşündüğünüz her a

Duyulur mu?


 "Sen duydun mu sustuklarımı?"

Bazen insan içinden yüzlerce hatta binlerce kelime sarf eder karşısındakine... Konuşmaya gerek yoktur. Ruh halinden, tavrından, bazen tek bir bakışından bazen de nefes alışından anlaşılabilir. İlla bağıra çağıra kendini parçalarcasına cümleleri ardı arkasına sıralaması gerekmez insanın.

Görebilen olur mu peki sizce?

Bunları ancak karşısındakine gerçek anlamda değer veren, onun varlığını özümsemiş, hayatına ciddi bir şekilde kabul etmiş insanlar görebilir bence. Sadece o zaman sessizliğiniz de bir şeyler anlatabiliyor olur.

Geri kalanlar için gözlerinin taa içine baka baka sesli bir şekilde kendinizi ifade etseniz de nafile. Zaten onlar sizi hiç görmüyorlardır. 

Ufacık bir mimiğinizden, bakışınızdan bile sizi görebilen insanlara rast gelinmesi dileğiyle...






 

Yorumlar

Popüler Yayınlar